Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] coś pukneło i w efekcie brak napedu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] coś pukneło i w efekcie brak napedu

    b707, PDF Creator też to robi... prosto i freewareowo

  • #2
    [O1] coś pukneło i w efekcie brak napedu

    Witam wszystkich,

    Forum czytam już ponad rok, ale do tej pory nie pisałem. Do napisania nakłoniła mnie dzisiejsza poranna awaria w moim autku. Sytuacja mianowicie ma się tak.
    Rano wyjeżdżając z pod domu, przy wykręcaniu cos stuknęło w prawym nadkolu albo okolicach. Ok., myślę sobie, kamień z pod koła czy cuś. Jedna po ok. 50 metrach efekt taki jakby wyskoczył bieg, mimo, że dalej siedzi. Wysprzęgliłem, luz, dwójka jedzie dalej. Jednak po 100 m to samo. Za trzecim razem po wysprzęgleniu napęd zdechł całkowicie, zero. To znaczy silnik pracuje, na obroty wchodzi biegi chodzą bez jakichkolwiek oporów a napędu nie ma. Nic nie warczy ani zgrzyta. Samochód zepchnąłem na pobocze, i pojechałem do pracy. I teraz tak siedzę i kombinuje co tu począć. Myślę, że bez lawety się nie obędzie. Czeszka stoi niedaleko Wałbrzyskiej w Warszawie wiec pomyślałem sobie o serwisie Lipki ale, poza tym że robi Skody, to nic więcej nie wiem. Wyczytałem dobre opinie o warsztacie na Syreny ale też więcej nic nie wiem.

    W związku z ta sytuacją mam dwa pytania. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów mógłby mi doradzić gdzie w Warszawie jest dobry i rozsądny cenowo serwis który to miałby może lawetę (pewnie nadmiar szczęścia), żeby pobrać auto z miejsca tymczasowego postoju i naprawić? I drugie, co właściwie mogło się stać? Jako totalny laik podejrzewam sprzęgło, przegub, a może półoś? Hmmm… nie mam pojecia. Jeżdżę nią od półtora roku i do tej pory było wszystko super git, a tu taki numer. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    Adam

    Komentarz


    • #3
      a probowales na wylaczonym silniku czy sprzeglo dziala czy nie? - tzn czy czujesz roznice w zmianie biegu ze sprzeglem i bez sprzegla?
      pozdrawiam
      Adam W.

      Komentarz


      • #4
        Nie próbowałem spieszyłem sie do pracy. Jak skończę robotę to sprawdzę, a jak by tak było to o czym to świadczy?
        Adam

        Komentarz


        • #5
          Hej,

          A czy nie stukaly ci przeguby wczesniej, sczegolnie przy skreconych kolach?? Mialem tak w moim poprzednim autku - Mazdzie - stukaly, stukaly i w koncu padl calkiem przegub -i wylaczyl sie naped.

          Co do sprzegla nie umiem sie wypowiedziec - nie mialem przypadku zeby padlo samo z siebie, ale jak pisze Geralt, to IMO jesli bez sprzegla i z wcisnietym nie ma roznicy w zmianie biegow - lewarek chodzi tak samo i niema oporow - to niestety ale jakis element sprzegla polecial.....
          Jeżeli zarabiasz dużo pieniędzy pomóż tym, którzy potrzebują środków na przetrwanie - pomagając kosztujesz największego bogactwa pieniędzy

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za szybkie odpowiedzi Jak teraz napisałeś to mam wrażenie, że właśnie przy tym kole coś tam mogło być słychać, ale nie było to na pewno nic takiego co bym uznał za niepokojące. Ucho mam raczej dobre na wszelkie puki stuki i świerszcze w aucie. Hmm może to rzeczywiście przegub.
            A może ktoś może podpowiedzieć gdzie z tym jechać w wawie, żeby zrobili dobrze i nie zdarli ostatniej koszuli?
            Adam

            Komentarz


            • #7
              W sprawie technicznej nic Ci nie podpowiem, ale jakbyś potrzebował scholowac auto gdzieś niedaleko, to służę pomocą.Pracuję niedaleko Wałbrzyskiej (na Poleczki) więc daleko nie jest.
              Jak coś to pisz na priva.

              Komentarz


              • #8
                a ja tylko powiem nie jedz do Lipki :| nawet z Felicjami radzi sobie roznie :?
                Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                http://www.disi-tune.pl
                Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                Był WRX
                Była Octa

                Komentarz


                • #9
                  Nie doczekałem do koca pracy, męczyło mnie strasznie, że sama tam na poboczu stoi Schlowana i diagnoza postawiona - półoś i przegub. Trochę zaboli ale i tak lepiej niż sprzęgło.
                  Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

                  Pozdrawiam,
                  Adam

                  Komentarz


                  • #10
                    akotarbi, to sczescie w nieszcześciu - tyle, że dziwi mnie że nie slyszales zadnych stukow puków - szczegolnie takiego szybkiego stukania z kol - najwazniejsze, ze nie wydasz fortuny na czesci w porownaniu do sprzegla.

                    Pozdrawiam,
                    Jeżeli zarabiasz dużo pieniędzy pomóż tym, którzy potrzebują środków na przetrwanie - pomagając kosztujesz największego bogactwa pieniędzy

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez akotarbi
                      półoś i przegub
                      no nie powiesz ze wieloklin polecial bo nie uwierze - bo nie wiem co mogloby sie innegow z polosia stac

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez marekzu
                        Zamieszczone przez akotarbi
                        półoś i przegub
                        no nie powiesz ze wieloklin polecial bo nie uwierze - bo nie wiem co mogloby sie innegow z polosia stac
                        twierdzą że jest przemielony, dziś odbieram bo wczoraj nie dałem rady. Poproszę by mi oddali starą to zobaczę co i jak. Jak bym miał wątpliwości to cyknę fotkę i pokażę wam do oceny jak wygląda.
                        Adam

                        Komentarz


                        • #13
                          Rozleciał się przegub wewnętrzny przy skrzyni biegów i dlatego nic sie nie tłukło i mieliło.
                          DigiTech PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
                          www.chiptuning.katowice.pl
                          DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X